11 mart kuni Abdulla Qodiriy nomidagi ijod maktabining 7-8-sinflari o`rtasida “O`zbekiston bo`ylab sayohat” mavzusida bellashuv bo`lib o`tdi.
Bellashuv quyidagi shartlar asosida o`tdi.
1. Sinflar tomonidan fan oyligiga tayyorlangan ijodiy ishlar;
2. Salomlashuv. Guruh nomi, shiorini tanishtish, geografiya faniga hissa qo`shgan olimlar haqida ma’lumot berish;
3. Tezkor savollar. Har bir sinfdan 5 tadan ishtirokchi chiqadi har biriga 5 tadan savol beriladi. Har bir guruhga 25 tadan savol;
4. Reklama sharti. 8-sinflar O`zbekistondagi tarixiy obidalari bor bo`lgan viloyatlar haqida, 7-sinflar O`zbekistondagi tabiiy dam olish joylari bor bo`lgan viloyatlar haqida reklama qiladilar;
5. Erkin mavzu. Sinflar o`zlari tanlagan hududlaridagi viloyatlarni milliy raqs, milliy qo`shiqlarini ijro etadilar.
Bellashuv qizg`in, ko`tarinki ruhda bo`lib o`tdi. Yakuniy hisob bo`yicha 7-sinf o`quvchilari 1-o`rinni egalladilar.

Today, March 11, a competition on "Journey around Uzbekistan" was held among 7-8 grades of the Abdulla Qodiri School of Creativity.
The competition was held under the following conditions.
1. Creative works prepared by the classes for the science month;
2. Greetings. Introduce the name of the group, the motto, information about scientists who have contributed to the science of geography;
3. Quick questions. There will be 5 participants from each class and each of them will be asked 5 questions. 25 questions for each group;
4. Advertising Terms. 8th graders advertise regions with historical monuments in Uzbekistan, 7th graders advertise regions with natural recreation areas in Uzbekistan;
5. Classes perform national dances and national songs of the regions of their choice.
The competition was held in a lively and uplifting atmosphere. According to the final score, 7th grade students took 1st place.