Prezident ta’lim muassasalari agentligi tizimidagi Mirzo Ulug'bek nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning 10-sinf o’quvchisi Sevara Umarova AQSHning Yel universiteti yozgi maktab dasturida ishtirok etish imkoniyati qo’lga kiritdi.
Sevara mazkur universitet tomonidan tashkillashtiriladigan Yale Young Global Scholars Program yozgi maktabida “Session 2 (July 5 - July 17, 2022): Literature, philosophy and culture” dasturida 2 hafta davomida onlayn tarzda tahsil oladi.
O'quvchimizga maktabda onlayn qatnashish uchun deyarli toʻliq miqdorda grant ajratilgan (maktabga onlayn qatnashish 3500 dollar, Sevara 3400 dollarlik grantni qoʻlga kiritgan).
Ma’lumot o’rnida, Yel universiteti Times Higher Education tashkiloti tomonidan tuzilgan reytingga ko’ra dunyoda 8-o’rinda turadi.

Sevara Umarova, 10th grade student at the Mirzo Ulugbek Specialized School under the Agency for Presidential Educational Institution have taken the opportunity to participate in the summer school program of Yale University in the United States.
Sevara will take a two-week online lesson at the Yale Young Global Scholars (July 5 - July 17, 2022) in the "Sessions 2: Literature, philosophy and culture”.
Our student received a grant at the amount of $ 3,400 to attend at the online lessons (at the total cost of $ 3,500).