Agentlik tizimidagi maktab o'quvchisi Xalqaro olimpiada g'olibi
Abu Ali Ibn Sino nomidagi yosh biologlar va kimyogarlar maktab internati o'quvchisi  Mengboyev Ro'zimat rus tili fanidan 17- "Xalqaro Pushkin Olimpiadasi"da faxrli 2-o'rinni egalladi.
Prezident, ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarni rivojlantirish agentligi  rahbari Hilola Umarova tomonidan   Ro'zimat Mengboyev faxriy yorliq hamda qimmatbaho sovg'a bilan taqdirlandi.
Ma'lumot o'rnida aytib o'tamiz, mazkur Olimpiada 1972-yildan buyon tashkillashtiriladi va u chet el fuqarolari uchun mo'ljallangan.  Bu yil mazkur Olimpiadada 75 dan ortiq mamlakatdan 10000 dan ziyod qatnashchi ishtirok etdi.

The student of the school under the Agency is the winner of the International Olympiad
Mengboyev Ruzimat, a student of the boarding school for young biologists and chemists named after Abu Ali Ibn Sino, took the 2nd place in the 17th International Pushkin Olympiad in Russian.
Ruzimat Mengboyev was awarded a certificate of honor and a valuable gift by the Director of the Agency for the Development of the Presidential, Creativity and Specialized Schools Hilola Umarova.
It should be noted that this Olympics has been organized since 1972 and is designed for foreign citizens. This year, more than 10,000 participants from more than 75 countries took part in the Olympics.