Kecha Prezident ta’lim muassasalari agentligi direktori Hilola Umarova O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasining “Ma'naviy-ma'rifiy ishlar a'lochisi” ko'krak nishoni bilan taqdirlandi.
“Raqamli avlod” loyihasi bilan Mehribonlik uylarini bosqichma-bosqich qamrab olish va Mehribonlik uylari bolalarining o'zlari tarbiyalangan maktablarda mentor bo'lib tayinlanishi uchun yaratilgan imkoniyat hamda ularni zamonaviy kasblarga yo‘naltirish va ish bilan ta'minlash borasidagi olib borilgan ishlari hamda islohotlarni hayotga tadbiq etishda jonbozlik ko'rsatayotgani tufayli e’tirof etildi.
Prezident ta'lim muassasalari agentligi jamoasi Hilola Umarovani yuksak ishonch va mukofot bilan muborakbod etadi.

HILOLA UMAROVA "EXCELLENT OF SPIRITUAL AND EDUCATIONAL WORK"!
Yesterday, the director of the Agency for Presidential Educational Institutions Hilola Umarova was awarded the badge of the National Guard of the Republic of Uzbekistan "Excellence in Spiritual and Enlightenment Affairs."
The Digital Generation project provides an opportunity for the gradual coverage of orphanages and the appointment of orphanage children as mentors in the schools where they were brought up, as well as for the implementation of reforms and employment in modern professions has been recognized for diligence in implementation.
The team of the Agency for  Presidential Educational Institutions congratulates Hilola Umarova with high confidence and award.