Agentlik tizimidagi Namangan shahridagi Prezident maktabida ta’lim-tarbiya, to’garaklar faoliyati hamda qabul jarayonlariga tayyorgarlik borasida yo'lga qo'yilgan ishlar yuzasidan ochiq eshiklar kuni  tashkil etildi. Jarayonda ommaviy-axborot vositalari vakillari, ota-onalar va umumiy o’rta ta’lim muassasalari xodimlari ishtirok etishdi.
Maktabning umumiy faoliyati va 2021-2022-o'quv yili uchun qabul jarayonlari haqida Namangan shahridagi Prezident maktabining ijrochi direktori A.U.Pirnazarov atroflicha to‘xtalib o‘tdi.
Shundan so‘ng,  mehmonlar ochiq eshiklar kuni doirasida  maktabdagi o'quv  jarayonlari va o'quvchilarga yaratilgan  shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar hamda davra suhbatida  Prezident maktablari faoliyatiga doir o'zlarini qiziqtirgan savollariga  javob olishdi.

An open day was organized at the Presidential School in Namangan on the work done in the field of education, the activities of clubs and the preparation for the admission process. The process was attended by members of the media, parents and staff of secondary schools.
Executive Director of the Presidential School in Namangan Pirnazarov spoke in detail about the general activities of the school and the admission process for the 2021-2022 academic year.
Afterwards, within the framewrok of the Open day the guests got acquainted with the educational process in the school and the conditions created for students. Futhermore, during the roundtable guests received answers to their questions about the activities of the President's schools.