Prezident maktabi endi Jizzaxda
Bugun, 12-noyabr kuni, Prezident ta'lim muassasalari agentligi tizimidagi Jizzax shahridagi Prezident maktabining ochilish tadbiri bo'lib o'tdi.
Tadbirda Prezident ta'lim muassasalari agentligi rahbari Hilola Umarova so'zga chiqib, o'quvchi yoshlarni yangi o'quv yili bilan tabrikladi.
- Eng buyuk sayohatlar ham aslida birinchi qadamdan boshlangan. Bugun siz, qalbida shijoat jo'sh urib turgan yoshlar nigohida men ertangi O'zbekistonni - porloq kelajagimizni ko'raman. Ishonamanki, siz mamlakatimiz rivojiga munosib hissa qo'shib, bildirilgan ishonchni albatta oqlaysiz. Omad va zafarlar yor bo'lsin!
Tadbirda, shuningdek Jizzax viloyati hokimi Ergash Saliev va jamoatchilik vakillari ishtirok etishdi. Ochilish tadbiridan o'rin olgan  badiiy chiqishlar yig'ilganlar tomonidan iliq kutib olindi.

The new academic year has started in the Presidential school in Jizzakh
Today, November 12, the opening ceremony of the Presidential School in Jizzakh under the Agency for Presidential Educational Institutions took place.
Speaking at the event, the head of the Agency Hilola Umarova congratulated the students on the beginning of the new school year.
- A journey of the million miles journey begins with a single step. Today, in the eyes of you, I see tomorrow's Uzbekistan - our bright future. I am confident that you will make a worthy contribution to the development of our country. I wish good luck to all of you!