“Raqamli avlod IT oromgohi” tadbirining yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi
Bugun, 30-avgust kuni Prezident ta'lim muassasalari agentligi, “Zamin” xalqaro jamoat fondi va “Digital Generation Uzbekistan” NNT tomonidan tashkil etilgan “Raqamli avlod IT oromgohi” tadbirining yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda faol ishtirokchilar va “Hackathon” (Respublika dasturchilar musobaqasi) g‘oliblari taqdirlandi.
Tadbirda Agentlik rahbari Hilola Umarova so'zga chiqib, ishtirokchilarni tabrikladi:
“Vatanimiz mustaqilligining 30 yilligi arafasida bunday tadbirlarning tashkil etilishi yurtimizda yoshlarga qaratilayotgan ulkan e’tibordan darakdir. Sizlar bizning umidimizsiz. Har biringizni bu yerda ko’rib turganimdan xursandman. Omad doimo yor bo'lsin”.
Ma'lumot o'rnida, Mustaqilligimizning 30 yilligiga bag‘ishlab tashkil etilgan “Raqamli avlod IT oromgohi” 23-30-avgust kunlari bo‘lib o‘tdi. Unda ishtirokchilar Web-dasturlash, .NET dasturlash, 2D dizayn, Raqamli media va marketing, Robototexnika kabi yo'nalishlar bo'yicha bilim olishdi.

The closing ceremony of the Digital Generation IT Camp was held
The closing ceremony of the Digital Generation IT Camp, organized by the Agency for Presidential  Educational Institutions, Zamin International Public Foundation and Digital Generation Uzbekistan NGO, took place today, August 30.
Active participants and winners of the Hackathon were awarded.
The head of the Agency Khilola Umarova addressed the event and congratulated the participants:
“The organization of such events on the eve of the 30th anniversary of Independence of our country is a sign of the great attention paid to young people in our country. You are our hope. I'm glad to see each of you here. Good luck. ”
For information, the "Digital Generation IT Camp" dedicated to the 30th anniversary of our independence was held on August 23-30. Participants learned about Web programming, NET programming, 2D design, digital media and marketing, robotics.